Posted by on 23 maja 2018

Zdolność do diagnozowania POChP uległa poprawie w miarę upływu czasu 33, ale prawdopodobnie wpłynęłoby to na liczbę przeważających przypadków bardziej niż na liczbę zgonów, dla których POChP jest uważana za przyczynę zgonu. Prawdopodobnym wytłumaczeniem dalszego wzrostu liczby zgonów z powodu POChP u mężczyzn palących jest to, że papierosy wprowadzane na rynek od późnych lat 50. XX w. Zostały poddane zmianom projektowym promującym głębsze wdychanie dymu.34 Na przykład wprowadzenie mieszanego tytoniu i genetycznej selekcji tytoniu obniżyło pH dymu; w rezultacie inhalacja była łatwiejsza, a do absorpcji protonowanej nikotyny potrzebna była głębsza inhalacja.35 Inne zmiany konstrukcyjne, takie jak użycie bardziej porowatego papieru do pakowania i perforowanych filtrów, również rozwiały dym. Głębsza inhalacja bardziej rozcieńczonego dymu zwiększa ekspozycję miąższu płucnego. Te i inne zmiany konstrukcyjne w papierosach mogły również przyczynić się do zmiany, począwszy od lat 70. XX w., W histologicznych i topograficznych cechach raka płuc u mężczyzn palących, 36 ze wzrostem zachorowalności na gruczolakoraki obwodowe, które w dużej mierze zrównoważyły zmniejszenie plasności raka komórek i drobnokomórkowych centralnych dróg oddechowych. Prawdopodobny efekt netto głębszej inhalacji na POChP może być całkowicie szkodliwy, ponieważ POChP wynika z uszkodzenia miąższu płucnego. Po czwarte, nasze analizy danych od byłych palaczy potwierdzają, że rzucenie palenia w każdym wieku dramatycznie obniża śmiertelność we wszystkich poważnych chorobach związanych z paleniem. Jak wspomniano wcześniej, prawie całe nadmiarowe ryzyko można uniknąć, jeśli osoba rzuca palenie przed 40 rokiem życia. [37,31,32 Rzucenie palenia jest o wiele bardziej skuteczne niż zmniejszenie liczby wypalanych papierosów.
Wreszcie nasze analizy według poziomu wykształcenia pokazują, że szacunki względnego ryzyka związanego z obecnym i byłym paleniem tytoniu wśród palaczy tylko z wykształceniem w szkołach średnich są na ogół podobne lub większe niż palaczy, którzy są absolwentami szkół wyższych. Jedynie wśród aktualnych palaczy płci męskiej względne ryzyko wystąpienia niedokrwienia i innych chorób serca było istotnie niższe w grupie najmniej wykształconych. W związku z tym przedstawione tutaj szacunki względnego ryzyka będą na ogół odpowiadać szacunkom w mniej wykształconej populacji. Podobnie, różnice w czasie, w których informacje o paleniu zostały uzyskane we współczesnych kohortach, nie wpłyną znacząco na wyniki.
Mocnymi stronami naszego badania są jego wielkość, przyszły projekt, zasięg krajowy i 50-letni okres. Nasze wyniki dostarczają szacunków dotyczących czasowych zmian w śmiertelności związanej z konkretnymi przyczynami oraz współczesnego ryzyka związanego z paleniem w Stanach Zjednoczonych. Jego ograniczenia polegają na tym, że reprezentują one głównie białych, w wieku 50 lat lub starszych, urodzonych w latach 1870-1954. Nie mogliśmy ocenić ryzyka wśród młodszych współczesnych palaczy. Większość współczesnych palaczy we współczesnych kohortach paliła przez co najmniej 30 lat, ograniczając zakres, w którym mogliśmy zbadać wpływ czasu palenia.
Podsumowując, w ciągu ostatniego półwiecza odnotowano duży, ciągły wzrost ryzyka zgonów związanych z paleniem wśród kobiet-palaczy papierosów; w kategoriach względnych ryzyko dla kobiet jest teraz takie samo jak dla mężczyzn
[podobne: ortopeda Wrocław, stabilizator stawu skokowego, szyny prądowe ]

Powiązane tematy z artykułem: ortopeda Wrocław stabilizator stawu skokowego szyny prądowe

Posted by on 23 maja 2018