Posted by on 23 maja 2018

Ze względu na rozkład wieku we współczesnych kohortach, analizy były ograniczone do uczestników, którzy osiągnęli wiek 55 lat lub więcej w trakcie obserwacji. Analizy CPS I oparto na 183 060 mężczyznach i 339 922 kobietach, zarejestrowanych w 1959 r., A następnie do 30 września 1965 r. Analizy CPS II oparte są na 293 592 mężczyznach i 452 893 kobietach zapisanych w 1982 r., A następnie do 31 grudnia 1988 r. Pięć współczesnych badań kohortowych reprezentujący ostatni okres (2000-2010) obejmował National Institutes of Health-American Association of Retired Diety and Health Study (NIH-AARP), 18 ACS CPS II Nutrition Cohort19 (podzbiór pierwotnego badania śmiertelności CPS II) , Inicjatywa Zdrowia Kobiet (WHI), 20,21 Studium Zdrowia Pielęgniarek (NHS), 22 oraz Badanie follow-up Health Professionals (HPFS) (Tabela S1 w Dodatku Uzupełniającym) .23 Są to jedne z największych amerykańskich kohort badania, w których zebrano zaktualizowane informacje o paleniu co najmniej raz w okresie od 2000 do 2010 r. Ocena statusu palenia
Kryteria stosowane do określenia obecnych palaczy, byłych palaczy oraz tych, którzy nigdy nie palili papierosów w różnych kohortach, zostały opisane w Dodatku Uzupełniającym. W CPS I i CPS II używaliśmy tylko informacji o paleniu uzyskanych w momencie rejestracji, podczas gdy we współczesnych badaniach kohortowych używaliśmy zaktualizowanych informacji, gdy były dostępne w analizach zależnych od czasu. Częstotliwość aktualizacji była różna w różnych kohortach. Analizy dotyczące byłych palaczy były ograniczone do osób, które zakończyły 2 lub więcej lat przed rozpoczęciem obserwacji.
Kontynuacja stanu istotnego
Ograniczono czas obserwacji uczestników CPS I i CPS II do 6 lat, aby zminimalizować skutki rzucenia palenia na śmiertelność. Kontynuacja współczesnych badań kohortowych rozpoczęła się stycznia 2000 r. I zakończyła się 31 grudnia 2010 r. Więcej informacji na temat dalszych działań można znaleźć w Dodatku uzupełniającym.
Analiza statystyczna
W tabeli zestawiono dane dotyczące wieku, liczby osób zagrożonych i współczynników zgonów w zależności od statusu palenia w każdej z grup biorących udział w badaniu, łącząc dane dla pięciu współczesnych kohort. Współczynniki zgonów zostały ujednolicone zgodnie z rozkładem wieku w USA w 2000 r. Regresję proporcjonalnych hazardów Coxa zastosowano do obliczenia skorygowanych względem wieku i wielowartościowych oszacowań względnego ryzyka w zależności od palenia (byli palacze i obecni palacze w porównaniu do osób, które nigdy nie paliły) , w zależności od intensywności i czasu trwania palenia wśród aktualnych palaczy oraz w zależności od wieku w momencie rzucenia palenia przez byłych palaczy. Wielowariantowe analizy były stratyfikowane według kohorty i wieku na początku badania (w 1959, 1982 lub 2000) i były dalej korygowane zgodnie z poziomem rasy i wykształcenia.
Przeprowadziliśmy analizy wrażliwości, aby ocenić, czy poziom wykształcenia zmodyfikował stosunek aktualnego lub poprzedniego palenia do każdego punktu końcowego, stosując zarówno analizy warstwowe, jak i warunki interakcji. Aby ocenić, czy brak w pełni zaktualizowanych informacji o paleniu w niektórych kohortach lub różnice w okresach kontrolnych mogły wpłynąć na obserwowane skojarzenia, porównaliśmy wyniki z kohorty CPS II Nutrition w zależności od czasu, w którym odnotowano status palenia: w punkcie wyjściowym , 2 lata przed zakończeniem obserwacji lub w najnowszej aktualizacji do 2005 r.
Populacje badawcze
Tabela 1
[hasła pokrewne: inhibitor korozji, forum kulturystyczne, stabilizator stawu skokowego ]

Powiązane tematy z artykułem: forum kulturystyczne inhibitor korozji stabilizator stawu skokowego