Posted by on 1 września 2018

Charakterystyka wyjściowa i liczba zgonów według badania kohorty. Większość uczestników była biała; większość była w związku małżeńskim i miała wyższy poziom wykształcenia niż populacja ogólna24,25 (tabela 1). We współczesnych kohortach około połowa uczestników miała co najmniej wykształcenie wyższe lub wykształcenie pielęgniarskie. Co najmniej 20% uczestników we wszystkich kohortach nie miało wykształcenia wykraczającego poza szkołę średnią, co umożliwiło nam wykonywanie analiz stratyfikowanych według lub dostosowanych do poziomu wykształcenia. We współczesnych kohortach częstość palenia tytoniu z czasem spadła do 9,3% wśród mężczyzn i 9,7% wśród kobiet, wyniki zgodne z tendencjami w wykształconej populacji ogólnej26. Ponad połowa obecnych palaczy we współczesnych kohortach zgłosiła mniej palenia niż 20 papierosów dziennie w 2000 r .; około 25% paliło przez 50 lub więcej lat. Dodatkowe cechy podstawowe podano w tabeli S1 w dodatkowym dodatku. Śmiertelność
Wszystkie przyczyny
Tabela 2. Tabela 2. Skorygowane względem wieku i wielowymiarowe względne ryzyko zgonu z powodu chorób związanych z paleniem tytoniu wśród kobiet w wieku 55 lat lub starszych w trzech kohortach badania, zgodnie z paleniem tytoniu. Tabela 3. Tabela 3. Współczynniki względnego ryzyka zgonu z powodu chorób związanych z paleniem wśród mężczyzn w wieku od 55 do 85 lat lub starszych w trzech kohortach badania, według statusu palenia. Wśród uczestników, którzy nigdy nie palili, standaryzowane wiekowo wskaźniki zgonów z jakiejkolwiek przyczyny były o około 50% niższe we współczesnym okresie niż w latach 1959-1965 dla obu płci (tabela 2 i tabela 3). W przeciwieństwie do tego, nie nastąpił czasowy spadek wskaźnika zgonu z wszystkich przyczyn wśród kobiet, które były aktualnymi palaczami (Tabela 2) i nastąpił spadek o 23,6% wśród mężczyzn, którzy byli aktualnymi palaczami (Tabela 3). W związku z tym standaryzowane względem wieku ryzyko względne zgonu ze wszystkich przyczyn wśród obecnych palaczy w porównaniu z osobami, które nigdy nie paliły, wzrosło we wszystkich trzech okresach czasu, przy względnym ryzyku 2,80 (95% CI, 2,72 do 2,88) dla mężczyzn palaczy i 2,76 (95% CI, 2,69 do 2,84) dla kobiet palących we współczesnych kohortach. Szacunkowe względne ryzyko związane z wiekiem przekroczyło 3,00 dla aktualnych palących mężczyzn w wieku od 55 do 74 lat i równych lub przekraczających 3,00 dla palących kobiet w wieku od 60 do 74 lat (tabela S2 w Dodatku uzupełniającym).
Rak płuc
Ryc. 1. Ryc. 1. Zmiany w częstości zgonów z powodu raka płuca i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) w czasie u aktualnych kobiet i mężczyzn palących w trzech okresach czasu. Dane uzyskano z pierwszego badania profilaktyki raka (CPS I) dla okresu od 1959 do 1965 r., Z drugiego badania profilaktyki raka (CPS II) dla okresu od 1982 r. Do 1988 r. Oraz z pięciu współczesnych badań kohortowych dla okresu od 2000 r. do 2010 r.
Wśród uczestników, którzy nigdy nie palili, standaryzowana według wieku stopa zgonu z powodu raka płuca pozostawała stała dla mężczyzn (tabela 3), ale nieznacznie wzrosła dla kobiet (tabela 2) z okresu 1959-1965 (CPS I) do 1982-1988 okres (CPS II), przed spadkiem we współczesnym okresie
[hasła pokrewne: sonoforeza wskazania, amlodypina, rehabilitacja prądy ]

Powiązane tematy z artykułem: amlodypina rehabilitacja prądy sonoforeza wskazania

Posted by on 1 września 2018