Posted by on 23 maja 2018

Jednak taka strategia jest często przedstawiana tak, jakby miała skutki w izolacji, a nawet wśród osób nie uczestniczących w programach odchudzających. Musimy uznać, że dowody na to, że technika jest korzystna w leczeniu otyłości, niekoniecznie świadczą o tym, że będzie ona pomocna w podejściu populacyjnym do profilaktyki otyłości i vice versa. Znając i nie wiedząc
Dlaczego myślimy lub twierdzimy, że znamy rzeczy, których tak naprawdę nie wiemy. Liczne uprzedzenia poznawcze prowadzą do niezamierzonego zatrzymania błędnych przekonań.37,38 Kiedy doniesienia medialne na temat otyłości są rozległe, wiele osób wydaje się wierzyć w pewne mity (np. Szybka utrata masy ciała ułatwia odzyskanie wagi) po prostu z powodu wielokrotnego narażenia na uwagi39. Dysonans poznawczy może uniemożliwić nam porzucenie ważnych dla nas idei, pomimo sprzecznych dowodów (np. Pogląd, że karmienie piersią zapobiega otyłości u dzieci). Podobnie, uprzedzenia potwierdzające mogą uniemożliwić nam wyszukiwanie danych, które mogłyby obalić twierdzenia, które już intuicyjnie uznaliśmy za prawdziwe, ponieważ wydają się oczywiste (np. Wartość realistycznych celów utraty wagi). Co więcej, możemy być uzależnieni od perswazyjnych, ale błędnych argumentów (Whately zapewnia klasyczny katalog40), chyba że jesteśmy gotowi zidentyfikować je jako fałszywe.
Na szczęście metoda naukowa i logiczne myślenie oferują sposoby na wykrycie błędnych stwierdzeń, uznanie naszej niepewności i zwiększenie naszej wiedzy. Po przedstawieniu rzekomej prawdy możemy zatrzymać się i zadać proste pytania, takie jak: Jak ktoś może to wiedzieć. . Takie proste pytanie pozwala łatwo rozpoznać pewne przekonania jako fałszywe (np. 300 kcal jest spalane podczas stosunku seksualnego ). Co więcej, często zgadzamy się na dane generowane za pomocą nieodpowiednich metod w sytuacjach, w których możliwe jest wnioskowanie o silniejszym wniosku, w tym quasi-eksperymenty i prawdziwe losowe eksperymenty, jak ostatnio pokazano (patrz Dodatek dodatkowy). Ponadto wyeliminowanie zakłóceń informacji naukowej, które czasami pojawiają się w przypadku popierania zdrowia publicznego, ograniczyłoby rozpowszechnianie dezinformacji.
Mity i domniemania dotyczące otyłości, o których mówiliśmy, to tylko próbka licznych nieuzasadnionych wierzeń wielu osób, w tym naukowców, regulatorów i dziennikarzy, a także opinii publicznej. Istnieją jednak fakty na temat otyłości, z których możemy być w miarę pewni – fakty, które są dziś przydatne. Chociaż pracujemy nad wygenerowaniem dodatkowej użytecznej wiedzy, możemy w niektórych przypadkach słusznie iść naprzód z hipotetycznymi, ale nie udowodnionymi strategiami. Jednakże, jako społeczność naukowa, musimy zawsze być otwarci i szczerzy wobec opinii publicznej na temat stanu naszej wiedzy i powinniśmy rygorystycznie oceniać nieudowodnione strategie.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają oficjalne poglądy Narodowego Instytutu Zdrowia.
Obsługiwany częściowo przez dotację (P30DK056336) z National Institutes of Health.
Dr Astrup zgłasza otrzymanie zapłaty za członkostwo w zarządzie z Global Dairy Platform, Kraft Foods, Knowledge Institute for Beer, Globalnej Rady Doradczej McDonald s, Arena Pharmaceuticals, Basic Research, Novo Nordisk, Pathway Genomics, Jenny Craig i Vivus; otrzymywanie opłat za wykłady od Global Dairy Platform, Novo Nordisk, Duńskiego Stowarzyszenia Piwowarskiego, GlaxoSmithKline, Danish Dairy Association, International Dairy Foundation, European Dairy Foundation i AstraZeneca; posiadanie zapasów w Mobile Fitness; posiadanie patentów dotyczących stosowania kleju lnianego lub jego aktywnego składnika do tłumienia głodu i zmniejszania spodziewanego spożycia (patenty EP1744772, WO2009033483-A1, EP2190303-A1, US2010261661-A1, i pierwsze zgłoszenia DK001319, DK001320, S971798P i US971827P); posiadanie patentów dotyczących stosowania alginianu do wytwarzania wodnego produktu dietetycznego do leczenia lub zapobiegania nadwadze i otyłości (patent WO2011063809-A1 i pierwsze zgłoszenie DK070227); i posiadania patentu dotyczącego sposobu regulacji bilansu energetycznego dla zarządzania wagą ciała (patent WO2007062663-A1 i pierwsze zgłoszenie DK001710)
[przypisy: szyny prądowe, sklep rehabilitacyjny, diagnoza autyzmu ]

Powiązane tematy z artykułem: diagnoza autyzmu sklep rehabilitacyjny szyny prądowe

Posted by on 23 maja 2018