Posted by on 4 września 2018

9,7% z dietami o niskiej energii), nie było znaczącej różnicy między dietą o bardzo niskiej energii a dietą o niskiej energii w odniesieniu do utraty masy ciała pod koniec długotrwałej obserwacji. Mimo że nie jest jasne, dlaczego niektóre osoby otyłe mają większą początkową utratę wagi niż inne, zalecenie wolniej schudnąć może przeszkadzać w ostatecznym sukcesie wysiłków na utratę wagi. Gotowość do diety
Mit numer 4: Ważne jest, aby ocenić etap zmiany lub gotowość do diety, aby pomóc pacjentom, którzy żądają leczenia odchudzającego.
Gotowość nie przewiduje wielkości utraty wagi ani przestrzegania zaleceń terapeutycznych u osób, które zapisują się na programy behawioralne lub które przechodzą operację związaną z otyłością.11 Pięć badań (z udziałem 3910 uczestników, mediana okresu badania, 9 miesięcy) szczególnie oceniało etapy zmian (nie tylko gotowość) ) i wykazała średnią utratę masy ciała poniżej kg i brak rozstrzygających dowodów na utratę masy ciała (patrz Dodatek dodatkowy). Wyjaśnienie może być proste – ludzie dobrowolnie decydujący się na programy odchudzania są, z definicji, przynajmniej w minimalnym stopniu gotowi do angażowania się w zachowania wymagane do utraty wagi.
Znaczenie wychowania fizycznego
Mit numer 5: Wychowanie fizyczne w obecnej formie odgrywa ważną rolę w ograniczaniu lub zapobieganiu otyłości u dzieci.
Wychowanie fizyczne, zgodnie z typową sytuacją, nie wykazało zmniejszenia otyłości ani zapobiegania jej. Wyniki trzech badań poświęconych wydłużeniu czasu wychowania fizycznego12 wskazują, że pomimo wzrostu liczby dni, w których dzieci uczęszczały na zajęcia z wychowania fizycznego, wpływ na wskaźnik masy ciała (BMI) był niespójny dla płci i grupy wiekowej. Dwie metaanalizy wykazały, że nawet specjalistyczne programy szkolne, które promują aktywność fizyczną były nieskuteczne w zmniejszaniu BMI lub zapadalności lub częstości występowania otyłości. 13 Niemal na pewno istnieje poziom aktywności fizycznej (specyficzna kombinacja częstotliwości, intensywności i czasu trwania), która byłaby skuteczna w zmniejszaniu lub zapobieganiu otyłości. To, czy poziom ten jest możliwy do osiągnięcia w konwencjonalnych warunkach szkolnych, nie jest znane, chociaż zależność dawka-odpowiedź pomiędzy aktywnością fizyczną a masą gwarantuje badania w badaniach klinicznych.
Karmienie piersią i otyłość
Mit numer 6: Karmienie piersią chroni przed otyłością.
Raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) stwierdza, że osoby karmione piersią jako niemowlęta są mniej narażone na otyłość w późniejszym okresie życia i że związek ten prawdopodobnie nie będzie spowodowany uprzedzeniem publikacji lub zakłopotaniem. 14 Jednak WHO, za pomocą testu Eggera i wątków lejka, znaleziono wyraźne dowody na stronniczość publikacji w opublikowanej literaturze, która została zsyntetyzowana15. Ponadto, badania z lepszą kontrolą dla zakłóceń (np. badania obejmujące analizy rodzeństwa w rodzinie) i randomizowane, kontrolowane badanie z udziałem ponad 13 000 dzieci, które obserwowano przez ponad 6 lat 16, nie dostarczyły przekonujących dowodów na wpływ karmienia piersią na otyłość. Na podstawie tych ustaleń jeden długotrwały zwolennik karmienia piersią w celu zapobiegania otyłości napisał, że stan karmienia piersią już nie wydaje się być głównym wyznacznikiem ryzyka otyłości17; Spekulował jednak, że karmienie piersią może być jeszcze skromnie chronione, co jest dowodem na to, że jest inaczej
[podobne: cholangiografia, świadome śnienie forum, endoproteza stawu biodrowego cennik ]

Powiązane tematy z artykułem: cholangiografia endoproteza stawu biodrowego cennik świadome śnienie forum

Posted by on 4 września 2018

Znaczenie wychowania fizycznego
Karmienie piersią i otyłość
Mit numer 6: Karmienie piersią chroni przed otyłością.