Posted by on 5 września 2018

Dokonując ekstrapolacji wyników naszego nadzoru na tę populację, odkryliśmy, że infekcje norowirusem wiążą się z blisko milionem wizyt zdrowotnych rocznie. Zgodnie z naszymi szacunkami, po piątych urodzinach na 278 amerykańskich dzieci jest hospitalizowanych z powodu zakażenia norowirusem, na 14 jest obserwowanych w oddziale ratunkowym, a na 6 jest widziany przez ambulatoryjnych opiekunów (ryc. 3 w dodatkowym dodatku) . Obciążenie chorobą wywołaną przez norowirusy było niezmiennie wysokie zarówno w latach 2009, jak i 2010, przy dodatnim wyniku testu dla norowirusa w 20 do 22% przypadków ostrego zapalenia żołądka i jelit. Wskaźniki hospitalizacji związanych z norowirusem, wizyt w oddziałach ratunkowych i wizytach ambulatoryjnych w 2009 r. Nie różniły się istotnie od wskaźników w 2010 r. Spójność rocznego obciążenia chorobą obserwowano pomimo zmiany dominującego wariantu GII.4 norowirusa. 4 Minerva w 2009 r. Do GII.4 Nowy Orlean w 2010 r. W przeciwieństwie do tego obciążenie chorobą wywołaną przez rotawirusy było znacznie niższe w 2010 r. Niż w 2009 r.
Wskaźniki medycznie uczęszczanego zakażenia norowirusem były najwyższe wśród dzieci w wieku od 6 do 18 miesięcy, a większość tych zakażeń była spowodowana wariantami GII.4. Norowirus GII.4 pojawił się jako dominujący szczep w Stanach Zjednoczonych i był główną przyczyną wybuchów norowirusów na całym świecie.18 W tym badaniu norowirus wykryto w 4% zdrowych kontroli w 2009 r., Co potwierdza stosunkowo niski odsetek bezobjawowych infekcja wśród amerykańskich dzieci.
Ogólny wskaźnik wykorzystania opieki zdrowotnej (częstość hospitalizacji, wizyty w oddziale ratunkowym i wizyty ambulatoryjne) związany z zakażeniem norowirusem był ponad dwukrotnie wyższy niż w przypadku infekcji rotawirusem po wprowadzeniu szczepionek rotawirusowych (523,0 vs. 241,8 na 10 000 dzieci młodszych niż 5 lat w 2009 r. I 401,6 wobec 9,4 na 10 000 w 2010 r.). W rzeczywistości częstości wizyt w oddziałach ratunkowych i wizytach ambulatoryjnych zgłaszanych tutaj w przypadku zakażenia norowirusem są podobne jak w przypadku grypy u dzieci w tym samym wieku podczas umiarkowanego sezonu epidemicznego (sezon 2002-2003 w tej samej sieci nadzoru) .16 Przypadki zakażenie norowirusem obserwowano przez cały rok podczas okresu badania, chociaż większość miała miejsce w miesiącach zimowych. Przypadki infekcji rotawirusem wystąpiły prawie wyłącznie w miesiącach zimowych. Systematyczne fluktuacje częstości występowania infekcji rotawirusami zaobserwowane w latach 2009-2010 empirycznie sugerują pojawienie się nowatorskiego, dwuletniego wzoru aktywności rotawirusa, który uprzednio przewidywano w symulacjach modelowania.
W okresie studiów roczne koszty medyczne hospitalizacji, wizyt w oddziałach ratunkowych i wizytach ambulatoryjnych związanych z zakażeniem norowirusem zbliżyły się do 300 milionów USD w przypadku amerykańskich dzieci w wieku poniżej 5 lat. Średni koszt hospitalizacji związanej z norowirusem (3918 USD) jest podobny do odnotowanego w 2009 r. W przypadku zakażenia rotawirusem (431111) 21 i nieco niższy niż koszty oszacowane przez Mast i wsp. na podstawie danych z lutego 2005 r. do czerwca 2006 r. (4,565 USD) .22
W pośredniej analizie krajowych zbiorów danych dotyczących opieki zdrowotnej Lopman et al
[patrz też: klasyfikacja chorób człowieka, morfologia krwi cena, rekomendacje ptg ]

Powiązane tematy z artykułem: klasyfikacja chorób człowieka morfologia krwi cena rekomendacje ptg