Posted by on 23 maja 2018

Bernstein, otrzymując tantiemy, zarówno indywidualnie, jak i za pośrednictwem swojej instytucji, za szczepionkę Rotarix od GlaxoSmithKline. Nie zgłoszono żadnego innego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem. Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Dziękujemy koordynatorom nadzoru NVSN Diane Kent, RN (Uniwersytet Vanderbilt), Gerry Loftus, Ph.D. (University of Rochester) i Jessica Schloemer (Cincinnati Children s Hospital Medical Center) za ich wsparcie i wkład; Nicole Gregoricus, MSPH (CDC) i Kara Williams, MPH (CDC), za przeprowadzanie testów laboratoryjnych norovirus; Jessica Moore, MPH (CDC) i Minnie Wang, MD (CDC), za zarządzanie danymi; i Michael D. Bowen, Ph.D. (CDC) i Jon R. Gentsch, Ph.D. (CDC), w celu dostarczenia wyników laboratoryjnych rotawirusa.
Author Affiliations
Z Oddziału Epidemiologicznego (DCP, ATC, MW, AJH, BL, UDP) i Oddziału Laboratorium Gastroenteritis i Wirusów Oddechowych (JV, SHS), Oddziału Chorób Wirusowych, Narodowego Ośrodka Szczepień i Chorób Płuc, Ośrodków Kontroli i Zapobiegania Chorobom , Atlanta; Departamenty Pediatrii (PGS, GAW, CBH) i Medycyny (CBH), University of Rochester School of Medicine and Dentistry, Rochester, NY; Departamenty Pediatrii (KME), Patologia (JC) i Mikrobiologia i Immunologia (JC), Centrum Medyczne Uniwersytetu Vanderbilt, Nashville; Departament Pediatrii, University of Cincinnati College of Medicine, Cincinnati Children s Hospital Medical Center, Cincinnati (MAS, DIB); oraz Atlanta Research and Education Foundation, Decatur, GA (SHS).
Prześlij prośby o przedruk do Dr. Paynea w Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, 1600 Clifton Rd. NE, MS-A34, Atlanta, GA 30333 lub at. Caroline B. Hall, MD, nie żyje.

Materiał uzupełniający
Referencje (29)
1. Szkło RI, Parashar UD, Estes MK. Norowirusowe zapalenie żołądka i jelit. N Engl J Med 2009; 361: 1776-1785
Full Text Web of Science Medline