Posted by on 6 września 2018

Rejestrowanie zdrowych osób z grupy kontrolnej dopasowywano częstotliwościowo do liczby pacjentów z ostrym zapaleniem żołądka i jelit w zależności od wieku i miesiąca kalendarzowego; próbki stolca z kontroli pobierano w ciągu 5 dni po przyjęciu. Dane demograficzne, epidemiologiczne i kliniczne były systematycznie zbierane, podobnie jak dane dotyczące weryfikacji szczepień dokonywane przez podmiot świadczący opiekę zdrowotną. Całe próbki stolca od pacjentów z ostrym zapaleniem żołądka i jelit oraz od zdrowych osób z grupy kontrolnej przebadano na genotypy norowirusa GI i GII za pomocą testów odwrotnej transkryptazy-reakcji łańcuchowej polimerazy (RT-PCR) (TaqMan, Life Technologies), i pozytywne próbki genotypowano, sekwencjonując konwencjonalne produkty RT-PCR i porównując wyniki z norotypowymi szczepami norowirusowymi. 14. Stolce testowano pod względem rotawirusa za pomocą komercyjnego testu immunoenzymatycznego rotawirusa (Rotaclone, Meridian Bioscience).
Określenie hospitalizacji i częstości wizyt
Częstość hospitalizacji na 10 000 dzieci w przypadku zakażenia norowirusem i zakażenia rotawirusem obliczono za pomocą ważonej liczby hospitalizacji potwierdzonych laboratoryjnie podzielonej przez liczbę dzieci w kohorcie wiekowej w populacji powiatu według danych z US Census. Przeprowadzono ważenie w celu uwzględnienia liczby dni obserwacji, odsetka zakwalifikowanych dzieci objętych badaniem oraz odsetka próbek kału pobranych i przetestowanych.13 Wyliczyliśmy 95% przedziały ufności na podstawie 1000 próbek startowych dla każdej stawki i wykorzystaliśmy uzyskane wyniki. 2,5 i 97,5 percentyla jako dolny i górny poziom przedziałów ufności, odpowiednio.
Częstotliwość wizyt w oddziale ratunkowym w przypadku zakażenia norowirusem i zakażenia rotawirusem obliczono przez pomnożenie odsetka dzieci z pozytywnymi wynikami testów, które aktywnie zarejestrowano w każdym oddziale pomocy doraźnej przez liczbę wizyt w oddziale ratunkowym w ostrym zapaleniu żołądka i jelit z dowolnej przyczyny podczas całego 24-godzinnego okresu nadzoru. Mierzyliśmy nasze dane, aby uwzględnić odsetek mieszkańców powiatowych w wieku poniżej 5 lat, którzy korzystali z usług medycznych w oddziałach ratunkowych w ośrodkach NVSN, w których prowadzono nadzór (wskaźniki wychwytywania wyniosły 63% w departamencie ratunkowym w Nashville i 95% w departamenty w Rochester i Cincinnati); precyzyjne obliczenia 95% przedziałów ufności były wykluczone
W przypadku wizyt ambulatoryjnych na stronach NVSN zastosowano nadzór Sentinel. Oceniliśmy obciążenie związane z chorobą wywołaną przez zakażenie norowirusem oraz zakażenie rotawirusem w ambulatoryjnych warunkach klinicznych przez pomnożenie odsetka pacjentów ambulatoryjnych do dodatnich wyników testu dla norowirusa lub rotawirusa przez liczbę pacjentów z ostrym zapaleniem żołądka i jelit z jakiejkolwiek przyczyny określonej w dwóch krajowych, uzupełniających się danych. zestawy z wykorzystaniem Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, 9 wersja, modyfikacja kliniczna (ICD-9-CM). Dane z ankiety ambulatoryjnej opieki medycznej National Hospital Survey (NHAMCS) i ankiety National Ambulatory Medical Care Survey (NAMCS) stanowiły wizyty w ambulatoryjnych oddziałach i gabinetach lekarskich, odpowiednio, wśród dzieci poniżej 5 roku życia w 2009 i 2010 roku.
Szacunki kosztów leczenia
Uzyskaliśmy dane medyczne na temat fakturowania pacjentów z działów administracyjnych i rozliczeniowych w ośrodkach NVSN dla pacjentów z dodatnimi wynikami testów dla norowirusów w 2009 r. I kompletnymi diagnozami dotyczącymi rozładowania kodów ICD-9-CM w 2009 i 2010 r.
[więcej w: stopnie upośledzenia umysłowego tabela, amlodypina, stomatolog gocław ]

Powiązane tematy z artykułem: amlodypina stomatolog gocław stopnie upośledzenia umysłowego tabela

Posted by on 6 września 2018

Określenie hospitalizacji i częstości wizyt