Posted by on 23 maja 2018

Chociaż liczba zespołów uczestniczących w badaniu była zbyt mała, aby wyciągnąć jakiekolwiek wnioski dotyczące różnicy w działaniu interwencji w zależności od tego, czy chirurg był obecny, czy nieobecny, analiza warstwowa sugerowała, że jeśli wystąpiły jakiekolwiek różnice, obecność chirurg poprawił korzyści z interwencji. Wierzymy, że wielu klinicystów dostrzegłoby wartość dostępnych list kontrolnych do zarządzania zdarzeniami na sali operacyjnej, które są stosunkowo rzadkie, często nieprzewidywalne i mogą się zdarzyć w dowolnym momencie podczas dowolnej operacji. Nasze wnioski powinny być interpretowane w kontekście projektu badania; badaliśmy listy kontrolne w symulowanej sali operacyjnej, a nie w rzeczywistych salach operacyjnych z prawdziwymi pacjentami. Akceptowanie wyników interwencji badanych za pomocą symulacji nieodmiennie wiąże się z ryzykiem. Zdarzenia niewątpliwie występują w bardziej zróżnicowanych okolicznościach, niż moglibyśmy zasymulować, i nie jest jasne, czy wpływ na przestrzeganie zalecanych procesów zwiększyłby się lub zmniejszył. Symulacja wysokiej wierności stała się coraz bardziej akceptowana w medycynie jako środek szkolenia i oceny. 26, 32 Lekcje z innych dziedzin – takich jak lotnictwo i energia jądrowa – wskazują, że testowanie w dobrze ustrukturyzowanej konfiguracji może być skuteczną pomocą w ocenie wartość protokołów bezpieczeństwa i odroczenie przyjęcia takich protokołów z powodu niemożliwości przeprowadzenia prób na dużą skalę jest nieostrożna.
Wyniki tego badania sugerują, że szpitale i ambulatoryjne ośrodki chirurgiczne powinny rozważyć wdrożenie list kontrolnych w celu zwiększenia bezpieczeństwa opieki chirurgicznej. Konieczne byłoby monitorowanie podczas wdrażania. Przyszłe prace powinny obejmować określenie najlepszego medium i interfejsu użytkownika (np. Papierowego lub elektronicznego, a także elektronicznego, laptopa lub tabletu), metody aktualizowania list kontrolnych w miarę ewoluowania dowodów oraz odpowiednie mechanizmy szkolenia i wdrażania. Osoby wdrażające listy kontrolne muszą dostosować je do swojej instytucji. Zmiana w kulturze medycznej może być konieczna, jeśli od dostawców opieki zdrowotnej oczekuje się wyciągnięcia pomocy kognitywnej podczas śródoperacyjnej (lub jakiejkolwiek innej) sytuacji kryzysowej. Jak zauważono powyżej, listy kontrolne i inne pomoce poznawcze do zarządzania krytycznymi zdarzeniami zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz sali operacyjnej istniały przez dziesięciolecia. 19-26,33 Kilka badań wykazało, że zatrzymywanie zapamiętanej wiedzy o akceptowanych algorytmach klinicznych jest złe podczas kryzysów. -10 Jednak nie ma standardowego wykazu kryzysowych list jakiegokolwiek rodzaju, które mogłyby być dostępne lub wykorzystywane w opiece medycznej.
Eksperci od dawna dostrzegają potencjał ludzkiej zawodności w złożonych systemach34. 36 Jak zauważa Berry, minęło prawie 100 lat od czasu, gdy chirurg W. Wayne Babcock wezwał do nagrania protokołów alarmowych i umieszczenia na ścianach każdego pokój po zaobserwowaniu, że łatwo dostępne narzędzia poznawcze poprawiłyby leczenie jego własnych pacjentów.37,38 Chociaż niektórzy opowiadali się za tym, aby nie czekać na randomizowaną, kontrolowaną próbę w przypadku interwencji o silnej twarzy do poprawy wyników, 39 wierzymy że testowanie jest cenne i konieczne oraz że dzięki zastosowaniu symulacji można to zrobić skutecznie
[więcej w: orteza stawu skokowego, ortopeda warszawa, Dmuchawy bocznokanałowe ]

Powiązane tematy z artykułem: Dmuchawy bocznokanałowe orteza stawu skokowego ortopeda warszawa

Posted by on 23 maja 2018