Posted by on 12 września 2018

Rozpoznane warianty sekwencji zostały zbadane pod kątem segregacji we wszystkich dziewięciu dotkniętych chorobą osobach i dziewięciu nie dotkniętych chorobą osobnikach. Warianty sekwencji badano pod kątem ich obecności lub nieobecności w 200 kontrolnych allelach od czarnych osób i od białych osób (Coriell Institute for Medical Research). Zbadano także publiczne bazy danych (dbSNP, build 137 i projekt 1000 genomów, wydanie 12). Obserwowane nowe warianty sekwencji zostały ocenione pod kątem jednoznaczności, ochrony u różnych gatunków i potencjalnego wpływu na celowanie wewnątrzkomórkowe (patrz sekcja Metody w dodatkowym dodatku). Proksymalna, proksymalna rurkowa linia komórek
Trwale transfekowana, indukowalna nerkowa proksymalna rurkowa linia komórkowa pochodząca z komórek LLC-PK1 i niosąca zidentyfikowaną mutację w EHHADH została wytworzona przy użyciu technologii rekombinacji.9 Komórki LLC-PK1 są ustalonym modelem i niezawodnie wyrażają wiele właściwości proksymalnych nerek. kanalików.3,10 Badano nerkową i wewnątrzkomórkową lokalizację EHHADH; EHHADH bierze udział w oksydacyjnym utlenianiu kwasów tłuszczowych i ulega ekspresji w kanaliku proksymalnym. Transport płynów w kanaliku proksymalnym (tj. Tworzenie wypełnionych płynem kopuł i transport określonych substratów) oceniano przy użyciu ustalonych technik.11 W przypadku badań mikroskopem elektronowym i oceny funkcji oddechowej mitochondriów komórki przygotowywano i badano za pomocą zastosowanie ustalonych procedur12, 13 (patrz sekcja Metody w dodatkowym dodatku).
Koimmunoprecypitacja EHHADH
Niemanutujący EHHADH i zmutowany EHHADH poddano koimmunoprecypitacji z HADHA i HADHB (hydrataacyna hydroksyacyl-koenzym A [CoA] dehydrogenaza-3-ketoacylo-CoA tiolaza-enoilo-CoA), które są częścią kompleksu heterodimerycznego enzymu (mitochondrialne trifunkcyjne białko), z zastosowanie przeciwciała anty-HADHB. Immunoblot przeprowadzono za pomocą przeciwciała anty-EHHADH (szczegółowo w sekcji Metody w dodatkowym dodatku).
Ehhadh Knockout Myszy
My poprzednio wygenerowaliśmy myszy Ehhadh nokautujące, aby zbadać biochemiczną funkcję białka peroksysomalnego EHHADH.14 Myszy były żywe i nie miały wykrywalnych wady fenotypowej (ryc. Poziomy fosforanów w moczu i metabolitów w moczu oceniano u myszy z nokautem i myszy kontrolnych przy użyciu ustalonych procedur analitycznych.15 Badania kości przeprowadzono na myszach w wieku 45 i 51 tygodni. Szczegółowe informacje dotyczące badań na myszach z nokautem znajdują się w sekcji Metody w dodatkowym dodatku.
Badania rodzinne
Rysunek 1. Rysunek 1. Charakterystyka kliniczna członków rodziny. Rodzinny rodowód (panel A) pokazuje autosomalne dominujące dziedziczenie zespołu Fanconiego
[podobne: morfologia krwi cena, rekomendacje ptg, mega med bełchatów ]

Powiązane tematy z artykułem: mega med bełchatów morfologia krwi cena rekomendacje ptg