Posted by on 11 lipca 2018

Wiadomo, że hiperprolaktynemia wywołuje hipogonadyzm spowodowany utratą pulsacyjnej wydzieliny hormonu uwalniającego gonadotropiny; tak więc znaczny wzrost związanych z wiekiem stężeń prolaktyny w surowicy u starszych kobiet (> 35 lat) z rodzinną idiopatyczną hiperprolaktynemią może przyczynić się do obserwowanego oligomenorrhea i niepłodności.1,24 Młodsze postproduktowe kobiety z tym stanem mogą pozostać płodne do początek ciężkiej hiperprolaktynemii. Jednak 38-letnia siostra opisana tutaj miała niepłodność, ale normalne cykle owulacyjne, co implikowało kolejną rolę prolaktyny i receptora prolaktyny w regulowaniu płodności. Rzeczywiście, doniesiono, że prolaktyna i receptor prolaktyny odgrywają rolę w fazie lutealnej i okresie około-implantacyjnym, a nieprawidłowości krążącej prolaktyny wiązały się z wczesną utratą ciąż. 1, 2, 24, 25 Ponadto równowaga pomiędzy prawidłową prolaktyną homodimery receptorów, zmutowane homodimery i heterodimery w komórkach osi podwzgórze-przysadka-gonady mogą również przyczyniać się do tych zmian fenotypowych.
Brak nieprawidłowych wyników badania MRI gruczołu przysadkowego u opisywanych tutaj sióstr kontrastuje z odkryciami samic myszy Prlr-null, które miały hiperplazję przysadki w wieku 6 miesięcy i duże guzy późnej dorosłości (tj. 14 miesięcy), w porównaniu z samcami myszy Prlr-null, które miały umiarkowane powiększenie przysadki tylko w wieku 18 do 21 miesięcy. 10 Jednak trzy siostry mają dopiero 30 lub 40 lat, więc wydaje się prawdopodobne, że mogą one mieć hiperplazję przysadki, która nadal występuje. poniżej granicy wykrywalności na MRI lub że takie nieprawidłowości mogą rozwinąć się w późniejszym życiu.
Podsumowując, zidentyfikowaliśmy ludzką linię płciową mutacji PRLR, która powoduje utratę funkcji receptora prolaktyny i powoduje rodzinną izolowaną hiperprolaktynemię, stan związany z oligomenorrhą i niepłodnością.
[patrz też: polcortolon, amlodypina, donepezil ]

Powiązane tematy z artykułem: amlodypina donepezil polcortolon